Methyl sulfonyl methan

Methylsulfonylmethan (MSM) je organosíranová sloučenina vzorce (CH3) 2SO2. Tato bezbarvá pevná látka obsahuje sulfonylovou funkční skupinu a je chemicky považována za relativně inertní. Vyskytuje se přirozeně v některých základních rostlinách, je přítomen v malých množstvích v mnoha potravinách a nápojích a prodává se jako doplněk stravy. Je také vyskytuje se také v atmosféře nad mořskými oblastmi, kde je konzumován jako zdroj uhlíku vzdušnými bakteriemi Afipia.

Publikované klinické studie s MSM nezaznamenaly žádné závažné nežádoucí účinky, ale neexistují žádné srovnatelné údaje o účincích jeho dlouhodobého užívání u lidí.

Lékařské a dietní použití

Ačkoli žádnou vládou léčba MSM nebyla schválena, bylo MSM prohlášen a studován řada přínosů pro zdraví. Stanley W. Jacob oznámil, že podal MSM více než 18 000 pacientům s různými onemocněními, spoluautor knihy propagující MSM s různými tvrzeními, včetně užitečnosti jako přirozeného zdroje „biologicky aktivní síry“. naznačují, že lidé mají v těchto dietách nedostatek takových forem síry. Neexistuje žádný dietní referenční příjem (DRI) nebo denní hodnota stanovená pro síru a dostatečné zdroje potravy jsou snadno dostupné v cibulce, česneku a zelenině v potravinách obsahujících bílkoviny, včetně ořechů, semen, mléka a vajec (bílků a žloutků).